Obsługa różnych form współpracy międzynarodowej i międzyuczelnianej

Dział Współpracy
Międzynarodowej

Ostatnie spotkanie z cyklu „Poznaj moją kulturę”

Data: 03.07.2024 Kategoria: Wydarzenia

W środę, 15 V 2024 r., w Sali Senatu Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Poznaj moją kulturę”. Jego uczestnicy mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi kultury brytyjskiej.

Spotkanie otwarte zostało przez dr Dagmarę Mikę, która przypomniała jego uczestnikom założenia projektu „Internacjonalizacja zaczyna się w domu” w ramach którego odbywają się spotkania z cyklu „Poznaj moją kulturę”.

Następną prezentację, zatytułowaną „Humour as and Essential Strand in British DNA” poprowadziła dr Marzena Foltyn. Omówiła ona pokrótce historię humoru w brytyjskiej kulturze oraz kategorie, w których występował on dawniej i występuje współcześnie, udowadniając, że jest on nierozłączną częścią brytyjskiej tkanki kulturowej. Z kolei wystąpiła pani Małgorzata Raułyk-Dumanow, opowiadając zebranym o Walii – ze szczególnym uwzględnieniem walijskiej kultury. Ostatnia prezentacja, przedstawiona przez dr Elwirę Lewandowską, była interaktywnym quizem, którego uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę o mniej i bardziej znanych faktach na temat Wielkiej Brytanii.

Spotkanie pozwoliło jego uczestnikom na dokładniejsze przyjrzenie się często zaskakującym niuansom dotyczącym brytyjskiej kultury.

©2024 Dział Wspołpracy Międzynarodowej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Dział Marketingu UBB