Obsługa różnych form współpracy międzynarodowej i międzyuczelnianej

Komunikaty

Dział Współpracy Międzynarodowej w ramach projektu „Internacjonalizacja zaczyna się w domu – właściwy kierunek”, finansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ogłasza nabór chętnych do uczestnictwa w warsztatach w ramach kursu asystentów międzykulturowych, dedykowanych studentom oraz pracownikom Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

Głównym celem kursu podnoszącego kompetencje z zakresu różnic kulturowych, prowadzonego w formule prelekcji i warsztatów, jest budowa otwartego środowiska akademickiego. Dzięki warsztatowym formom umożliwia on zdobycie uczestnikom konkretnych kompetencji i włączenie się w działania związane z internacjonalizacją. Kurs podejmuje zagadnienia poświęcone przełamywaniu barier, stereotypów, budowie społeczeństwa otwartego, empatycznego, tolerancyjnego.

Program kursu obejmuje 40 godzin lekcyjnych warsztatów realizowanych w grupie dedykowanej pracownikom Uczelni oraz studentom.

Zgłoszenie prosimy kierować na adres international@ubb.edu.pl.

Każdy moduł obejmuje 5 godzin lekcyjnych o tematyce:

  1. Ambasador Integracji Międzykulturowej                                                         
  2. Wstęp do wielokulturowości                                                                           
  3. Komunikacja i nieporozumienia kulturowe                                                     
  4. Adaptacja kulturowa w praktyce z elementami angielskiego   
  5. Różnorodność systemów oświaty                                                                      
  6. Rola w grupie, mediacje, konflikty                                                          
  7. Stereotypy i inteligencja wielokulturowa                                                         
  8. Jak wspierać studentów, pracowników z doświadczeniem migracji            

Termin nadsyłania zgłoszeń w formie mailowej do 28 października 2024 roku.

Uprzejmie informuję o otwarciu naboru wniosków na wyjazdy pracowników i nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus+ (wyjazdy dydaktyczne STA oraz wyjazdy szkoleniowe STT) realizowane w ramach kontraktu 2023-1-PL01-KA131-HED-000131971.

Nabór wniosków dotyczy wyjazdów planowanych w roku akademickim 2024/2025 (nabór dotyczy całego roku akademickiego, obejmuje semestr zimowy oraz letni). Odpowiednie formularze wstępnych wniosków znajdują się w załączniku.

Wypełniony elektronicznie dokument wniosku, zaopiniowany przez bezpośredniego przełożonego, należy przesłać do Działu Współpracy Międzynarodowej w formie skanu drogą elektroniczną na adres: international@ubb.edu.pl do dnia 10 lipca do godziny 23.59.

Wyniki kwalifikacji zostaną rozesłane do zainteresowanych pracowników drogą mailową, a zbiorcza lista imienna wraz z przyznanymi punktami zostanie zamieszczona w intranecie.

Proszę o zapoznanie się z regulaminami wyjazdów (w załączniku) w związku z wprowadzonymi istotnymi zmianami. W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Z poważaniem
Aleksandra Hasior
Koordynator Uczelniany Programu Erasmus+

Pliki do pobrania
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjnych cykli kształcenia tzw. Blended Intensive Programme, organizowanych przez Uniwersytet w Mariborze: https://www.erasmusplus.um.si/summer-schools/programmes/

9 kwietnia o godzinie 10.00 w sali L128 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wyjazdów studentów i absolwentów UBB w ramach Programu Erasmus+.

Na spotkaniu odpowiemy m.in. na takie pytania, jak:

  • Jak wyjechać na studia lub praktyki za granicą?
  • Czym jest Blended Intensive Programme (BIP) i jak wziąć w nim udział?
  • Jakie są zasady rekrutacji?
  • Jaka jest wysokość grantu?​

Spotkanie potrwa ok. 40 minut. Nauczycieli akademickich prosimy o umożliwienie studentom udziału w spotkaniu.

Już teraz informujemy o webinarium zorganizowanym przez koło naukowe „Little Psycho-logists” UBB, działające w zakresie psychologii. Webinarium będzie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych wyjazdem w ramach programu Erasmus+ i będzie miało formułę wywiadu ze studentami, które już takiego wyjazdu doświadczyły. Padną tam odpowiedzi na najważniejsze, nurtujące wszystkich pytania, a uczestnicy podzielą się swoimi wrażeniami z wyjazdu długoterminowego.

Webinarium planowane jest w drugiej połowie kwietnia i odbędzie się na platformie MSTeams. Już teraz można zadawać pytania, korzystając z załączonego kodu QR lub linka: https://forms.office.com/e/ch6tydtVQ7.

____________________
Koordynator Uczelniany Programu Erasmus+
Aleksandra Hasior oraz Dział Współpracy Międzynarodowej

©2024 Dział Wspołpracy Międzynarodowej. Wszystkie prawa zastrzeżone. 
Realizacja: Dział Marketingu UBB

Zapisano